Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_top position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_bottom position below the menu.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_bottom position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_top position below the search.

Search our Site

images/iacf1.jpg

proje çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor


 

Kabul Edilen Yeni Projelerimiz

 

URBSTEAM

Proje Numarası: 2021-1-EL01-KA220-SCH-000034476

Projenin amacı, kentsel bahçelerle ilgili uygulamalı faaliyetleri kullanarak ve permakültür değerlerini bütünleştirerek STEAM'İ öğretmektir. STEAM, Fen, Teknoloji, Mühendislik, Matematik ve Sanattan iki veya daha fazla standardın birbiri içinde ve bunlar aracılığıyla öğretilmesini ve değerlendirilmesini gerektiren öğrenmeye entegre bir yaklaşımdır. Katılımcılar (eğitimciler ve çocuklar), özellikle STEAM 'de müfredat genelinde öğretme ve öğrenme için zengin bir ortam olarak bir bahçenin alanını tanıyacaklar. Ekolojik ve sosyal adalet konuları, özellikle öğretmenin (kişisel, kültürel ve coğrafi konumlandırma ve kimlikler) bahçe temelli eğitimdeki yerine odaklanarak projenin tüm yönlerini çerçeveleyecektir.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

  

Teachıng Hıstory for Dısabled

Students Through Dıgıtılızed Gamıfıcatıon Tools

Proje Numarası: 2021-1-PL01-KA220-SCH-000023916

Eurostat 2020 istatistikleri, gençlerin yüzde 23,9'unun engelli olduğunu ve tüm temel dijital becerilerden yoksun olduğunu ortaya koydu. 4,3 milyonun (% 8) hiç temel dijital becerisi yok. 2⁄3 büyük işletmeler, işgücü piyasasında BİT uzmanlarının eksikliğine işaret etmektedir (DESİ 2020). Projenin genel amacı, engelli genç öğrencilere oyunlaştırma yoluyla tarihi anlama, öğretme ve oyunlaştırma ve harmanlanmış öğrenme yaklaşımı yoluyla öğretmenlere yönelik bir kurs geliştirmektir.


 

Signup To Our Newsletter Signup with your email address to receive news and updates

 
THE WORLDWIDE SCHOOL PSYCHOLOGICAL SUPPORT IN THE POST-COVID ERA
Project Number : 2020-1-FR01- KA226-SCH-095432
According to UNESCO, Covid-19 crisis it’s the biggest disruption of educational systems in the history. On 30th September 2020, around 1.077 billion learners has been affected by school closures. School at distance impacted also on reduced psychological support.
Read More
 
 

Bizden Haberler

WhatsApp Image 2023 09 18 at 17.03.07

Project Number: 2022-1-LV01- KA220-SCH-000087585

PARTNERS:

 • 01Rigas Raina vidusskola  (E10040146-Latvia)
 • 02Avrupa Yenilikçi Toplum Derneği (E10258369-Turkey)
 • 03Global Education Center B.V.i (E10191817-Netherlands)
 • 04drzavno uciliste za deca i mladi so osteten vid ,,Dimitar Vlahov,,d  (E10150387-The Republic of North Macedonia)
 • 05DIEFTHINSI PROTOBATMIAS EKPAIDEFSIS FTIOTIDAS (E10105775-Greece)
 • 06 UNIVERSITY OF CYPRUS  (E10208585-Cyprus)

 

CONTEXT

Starting from the very beginning, it must be understood that children with SEN have unique educational requirements. In a hostile environment where they are mocked, where they have to work hard to learn something, and where teachers aren't properly trained to handle these situations and provide the best educational support possible, children with SEN have a difficult time fitting in. Instead of feeling comfortable working with these students, teachers are apprehensive due to the mounting academic demands. They believe that regular students are deprived of quality education because they cannot complete the curriculum. In their opinion, it takes too long to explain something to children with special needs. Regular students and their parents agree that too much time is spent on these children and they still don't know anything at the end. Teachers of English face the most common challenges in the classroom, including difficulties in oral communication, reading, and writing. It's because of this that they lack the skills and knowledge necessary to teach English to children with special educational needs, including those whose first language isn't English. Teachers may benefit from a lecture on teaching children with special needs during their academic training. After conducting research with English teachers for SEN students, we discovered that 75% of them believe that the methodology used to teach English should be adjusted for students with special needs and that 84% believe that the teaching materials should be engaging and attractive while also being appropriate for the students and that 95% believe that teachers should plan additional working time with the students and that 100% believe that the curriculum should be adjusted accordingly.

OBJECTIVES

  • 01Development of gamification software and tools for English lessons;
  • 02The creation of a gamification platform and a mobile application to digitalize the gamification tools;
  • 03For students with disabilities (visual impairments, hearing impairments, intellectual disabilities, and dyslexia), teachers are encouraged to use and share effective methods for teaching English to those with fewer opportunities.

 

Hits: 278
Hits: 344
Hits: 395
Hits: 205

Erasmus+ Programı ve Avrupa Dayanışma Programı (ESC) Teklif Çağrıları

Erasmus+ Programı AB’nin eğitim, gençlik ve spor alanlarındaki hibe programıdır. Yurt dışında eğitim, öğretim, staj, profesyonel gelişim, yaygın öğrenme temelli gençlik aktiviteleri ile kurumlar arasındaki işbirliklerini desteklemektedir. 

❗❗Erasmus+ Programı 2023 yılı Erasmus+ Teklif Çağrısı ve 2023 yılı Erasmus+ Program Rehberi V3 (04.04.2023) yayınlanmıştır.❗❗

2023 Program Rehberi Düzeltme Metni (Corrigendum) için tıklayınız. (04.04.2023).

2023 Program Rehberi Düzeltme Metni (Corrigendum) için tıklayınız. (21.12.2022).

2023 yılı Erasmus+ Program Rehberi V1 için tıklayınız. (23.11.2022).

Olası güncellemeler bu sayfamızda ilan edilecek olup ilaveten en güncel versiyonu Avrupa Komisyonu'nun sayfalarından takip edebilirsiniz.

2023 KA2 İşbirliği Ortaklıkları kapsamındaki Handbook on the Lump Sum Funding Model (Götürü Usulü Hibe Modeli El Kitabı) yayınlanmıştır.

Erasmus+ Programı için 2023 yılında ülkemize tahsis edilen hibe tutarı 105,5 Milyon Avro'dur.

---------------------

Avrupa Dayanışma Programı (European Solidarity Corps, ESC) topluma yarar sağlayan projelerde gönüllülük, dayanışma ve ağ kurma faaliyetlerine imkan sağlar. Avrupa Dayanışma Programı gençlerin kişisel, eğitimsel, sosyal, sivil ve mesleki gelişimlerini teşvik ederken, kendi ülkelerinde veya yurt dışında topluma yarar sağlayan projelerde gönüllü olmaları, çalışmaları veya ağ kurma faaliyetlerinde bulunmaları için fırsatlar yaratan, toplumsal ihtiyaçları karşılamayı hedefleyen yeni bir Avrupa Birliği girişimidir. Program, daha önce Avrupa Gönüllü Hizmeti olarak bilinen ve mevcut Erasmus+ Programı altında yer alan Gönüllülük faaliyetine ve diğer AB finansman programlarına artı değer katmaktadır.

❗❗Avrupa Dayanışma Programı (European Solidarity Corps) 2023 yılı Teklif Çağrısı ve 2023 yılı ESC Program Rehberi yayınlanmıştır.❗❗

Avrupa Dayanışma Programı için 2023 yılında ülkemize tahsis edilen hibe tutarı 5,1 Milyon Avro'dur.

Hits: 272

Erasmus+ 2021-2027 yılları arasında uygulanan eğitim, gençlik ve spor alanlarını kapsayan Avrupa Birliğinin hibe programıdır. Erasmus+ Programı ile kişilere, yaş ve eğitim geçmişlerine bakılmaksızın yeni beceriler kazandırılması, onların kişisel gelişimlerinin güçlendirilmesi ve istihdam olanaklarının artırılması amaçlanmaktadır. Erasmus+ Programının 2021-2027 yılları için tüm Avrupa'daki bütçesi 28,4 Milyar Avro'dur.

Erasmus+ Programı kapsamında desteklenen faaliyetler temel olarak 3 Ana Eylem (Key Action, KA) ve 1 Özel Eylem altında toplanmaktadır.

2023 erasmus yapısı

 

 

Hits: 330

School Programme for Children Well-Being and Outdoor Learning

Project Number: 2020-1-FR01-KA226-SCH-095420
Physical Education (PE) problems have become one of priorities in Europe and one of the most serious public health problems of the 21st century. This trend in children is alarming, as it has grown steadily and is a warning to future generations. 

 
 
 

Our Assocıated Partners

child1
İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa; geçmişten gelen birikimi ile sağlık, mühendislik, doğa ve sosyal bilimler alanlarında tercih edilen, etik değerlere bağlı, kaliteli hizmetler sunan, köklü bir araştırma üniversitesidir.
İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa - İstanbul / Türkiye
 
Araştırma ve geliştirme odaklı, girişimci ve bilimsel yönüyle uluslararası alanda tanınan seçkin bir üniversite olma vizyonu doğrultusunda çalışmalarını devam ettiren en iyi üniversitelerden biridir.
Akdeniz Üniversitesi - Antalya / Türkiye
 
 
University of Applied Sciences in Tarnow (UAS Tarnow) was called into being by the order of the Council of Ministers of the Republic of Poland in May 1998 as the first higher education institution of a new type in Poland. 
Faculty of Administration and Economy - Tarnow / Poland
 
Antalya Toplumsal Gelişim Derneği 2021 yılında bir grup eğitimci öncülüğünde Toplumsal Gelişime katkı sağlamak amacı ile kurulmuş bir STK’dır. Özellikle ikle kısa sürede AB destekli Uluslararası projelerde elde ettiği başarı ile adından söz ettirmektedir.
Antalya Toplumsal Gelişim Derneği - Antalya / Türkiye