Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_top position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_bottom position below the menu.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_bottom position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_top position below the search.

Search our Site

 

BİZ KİMİZ ? 


EISA, öncelikli olarak eğitime odaklanan saygın bir sivil toplum kuruluşudur (STK). EISA, Erken Çocukluk Eğitiminden Yetişkin Eğitimine kadar eğitim sektöründe aktif olarak yer alan hem daimi hem de gönüllü üyelerden oluşan özel bir ekibe sahiptir. Ek olarak, EISA stratejik olarak proje ekiplerine Okul Danışmanlarını dahil ederek çeşitli projelere etkin bir şekilde katkıda bulunarak projelerin kapasitesini daha da artırır.

EISA'nın en güçlü yönlerinden biri, çeşitli eğitim kurumlarını kapsayan çok sayıda okulla olan kapsamlı ortaklık ağında yatmaktadır. Bu geniş ağ, organizasyona farklı eğitim ortamları ve yaklaşımları hakkında benzersiz içgörüler sağlayan değerli bir kaynak görevi görür. EISA bünyesinde akademisyenler, öğretmenler ve gönüllü çalışanlar barındırır. 

Sonuç olarak EISA, projelerin ve gelecekteki girişimlerin uygulanmasında hayati ve yapıcı bir rol oynamaktadır. Kuruluşun okullar ve eğitim uygulayıcıları ile olan yakın bağlantıları, değerli geri bildirimler ve gerçek dünya görüşleri için doğrudan bir hat sağlar. Bu paha biçilmez geri bildirim döngüsü, proje sonuçlarının iyileştirilmesini ve geliştirilmesini kolaylaştırarak, bunların eğitimcilerin ve öğrencilerin karşılaştığı gerçek ihtiyaçlar ve zorluklarla uyumlu olmasını sağlar.

EISA'nın işbirlikçi ve geri bildirim odaklı yaklaşımı, onu hem devam eden hem de devam eden çeşitli projeler için güvenilir bir ortak haline getiriyor. Proje girişimleri ile gerçek dünya uygulamaları arasındaki boşluğu doldurma yeteneği, eğitim sektöründe anlamlı ve sürdürülebilir etkileri teşvik eder. Sürekli katılımı ve güçlü ağı sayesinde EISA, eşit özveri ve uzmanlıkla gelecekteki çabalara katkıda bulunma fırsatlarını kucaklayarak eğitimde olumlu bir fark yaratmaya kararlıdır.

WHO ARE WE ?

EISA is a reputable non-governmental organization (NGO) having education as its main area of interest. EISA has a committed team of employees and volunteers who work in the education field on a variety of levels, from early childhood education to adult education. In order to contribute more effectively to diverse projects, EISA also strategically incorporates School Counselors within its project teams.

EISA's large network of collaborations with various schools, which includes a wide spectrum of educational institutions, is one of its greatest assets. The organization benefits greatly from this extensive network, which gives it a unique perspective on many educational contexts and methodologies.

As a result, EISA contributes significantly and positively to the accomplishment of projects and upcoming goals. Due to the organization's strong relationships with educational institutions and practitioners, it has a direct path to useful input and practical knowledge. This priceless feedback loop makes it easier to fine-tune and improve project results, ensuring they correspond to the real demands and difficulties faced by teachers and students.

 EISA is a trustworthy partner for many projects, both active and upcoming, thanks to its collaborative and feedback-driven strategy. It promotes significant and long-lasting effects within the education sector by bridging the gap between project efforts and real-world application. EISA is dedicated to improving education through its ongoing involvement and robust network, and it welcomes opportunities to contribute to upcoming projects with the same enthusiasm and expertise.