Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_top position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_bottom position below the menu.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_bottom position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_top position below the search.

Search our Site

Erasmus+ Programı ve Avrupa Dayanışma Programı (ESC) Teklif Çağrıları

Erasmus+ Programı AB’nin eğitim, gençlik ve spor alanlarındaki hibe programıdır. Yurt dışında eğitim, öğretim, staj, profesyonel gelişim, yaygın öğrenme temelli gençlik aktiviteleri ile kurumlar arasındaki işbirliklerini desteklemektedir. 

❗❗Erasmus+ Programı 2023 yılı Erasmus+ Teklif Çağrısı ve 2023 yılı Erasmus+ Program Rehberi V3 (04.04.2023) yayınlanmıştır.❗❗

2023 Program Rehberi Düzeltme Metni (Corrigendum) için tıklayınız. (04.04.2023).

2023 Program Rehberi Düzeltme Metni (Corrigendum) için tıklayınız. (21.12.2022).

2023 yılı Erasmus+ Program Rehberi V1 için tıklayınız. (23.11.2022).

Olası güncellemeler bu sayfamızda ilan edilecek olup ilaveten en güncel versiyonu Avrupa Komisyonu'nun sayfalarından takip edebilirsiniz.

2023 KA2 İşbirliği Ortaklıkları kapsamındaki Handbook on the Lump Sum Funding Model (Götürü Usulü Hibe Modeli El Kitabı) yayınlanmıştır.

Erasmus+ Programı için 2023 yılında ülkemize tahsis edilen hibe tutarı 105,5 Milyon Avro'dur.

---------------------

Avrupa Dayanışma Programı (European Solidarity Corps, ESC) topluma yarar sağlayan projelerde gönüllülük, dayanışma ve ağ kurma faaliyetlerine imkan sağlar. Avrupa Dayanışma Programı gençlerin kişisel, eğitimsel, sosyal, sivil ve mesleki gelişimlerini teşvik ederken, kendi ülkelerinde veya yurt dışında topluma yarar sağlayan projelerde gönüllü olmaları, çalışmaları veya ağ kurma faaliyetlerinde bulunmaları için fırsatlar yaratan, toplumsal ihtiyaçları karşılamayı hedefleyen yeni bir Avrupa Birliği girişimidir. Program, daha önce Avrupa Gönüllü Hizmeti olarak bilinen ve mevcut Erasmus+ Programı altında yer alan Gönüllülük faaliyetine ve diğer AB finansman programlarına artı değer katmaktadır.

❗❗Avrupa Dayanışma Programı (European Solidarity Corps) 2023 yılı Teklif Çağrısı ve 2023 yılı ESC Program Rehberi yayınlanmıştır.❗❗

Avrupa Dayanışma Programı için 2023 yılında ülkemize tahsis edilen hibe tutarı 5,1 Milyon Avro'dur.